کاربردها

کاربرد پمپ های فشار قوی در صنایع نساجی

در این مقاله به 4 مورد از اصلی ترین کاربرد پمپ های فشار قوی در صنایع نساجی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شستشوی ماشین آلات نساجی

برای شستشوی خطوط ماشین آلات نساجی و مخازن رنگ، پارچه و غیره، نیز از پمپ های فشار قوی استفاده می شود، در این بخش توصیه شرکت اشپک SPECK  آلمان استفاده از پمپهای  P30, P41, P52 & NP25 می باشد، درصورت استفاده از مواد خاص برای پمپاژ بایستی از پمپهای استنلس استیل STAINLEES STEEL استفاده گردد که انواع آن  AISI 303, AISI 316 Ti, Nickel-Bronze, UNS S 318 03 می باشند.

البته کاربر بایستی از تولیدکننده ماشین آلات نیز مشورت فنی بگیرد تا پمپی انتخاب شود که از نظر فشار و آبدهی کاملاً متناسب با توان و مقاومت قطعات حساس خطوط تولید در صنعت نساجی باشد.

پمپ های فشار قوی در رنگرزی

پمپ های فشار قوی در ماشین آلات رنگرزی با مکانیزم سرعت ثابت تحت فشار با درایو نوار نقاله هوشمند کاربرد دارد. استفاده از این روش میزان حجم آب مصرفی نسبت به وزن کالا را در کمترین حالت خود قرار می دهد که هم سازگار با محیط زیست می باشد هم هزینه های تولید را کاهش می دهد.

همچنین از پمپ های فشار بالا در رنگرزی پارچه بدون نیاز به آب، استفاده می شود. در این روش CO2 بحرانی قابل دسترس و قابل کنترل (دمایC  °31 و فشار 73 بار) با اهمیت می باشد ، اساس کار این نوع رنگرزی، دمای فوق بحرانی CO2 است، در این فرایند رنگ در سیال فوق بحرانی حل شده و به مخزن حاوی پارچه تزریق می شود، در این شرایط رنگ به خوبی به سطح پارچه نشسته و در الیاف نفوذ می کند. از جمله ویژگی های این نوع رنگرزی عدم تغییر ابعاد پارچه و خشک شدن سریع پارچه می باشد به نحوی که پس از اتمام فرایند قابلیت عرضه را خواهد داشت.

پمپ فشار قوی جهت برش لیزر

برای فرایند برش در خط تولید کارخانه های نساجی از دستگاه های برش لیزری CO2 می توان استفاده کرد، که برای پر کردن سیلندر های گاز دستگاه از پمپ های تزریق CO2 استفاده می شود.

پمپ فشار قوی در واحدهای خشک شویی صنعتی البسه

کاربرد های دیگر پمپ CO2 نوآوری جدیدی درمورد مصرف گاز CO2 در واحدهای خشک شویی صنعتی البسه (DRY CLEANING )  پدید آمده است. فرایند این نوآوری تزریق CO2 به مخازن دستگاههای خشک شویی می باشد. مزایای این نوآوری، تمیزی بیشتر ، ضدعفونی کردن البسه، محافظت از الیاف پارچه که باعث دوام بیشتر و ثبات رنگ الیاف پارچه می‌باشد. عامل بسیار مهم زیست محیطی، که همان حذف مصرف آب است در این نوآوری بسیار برجسته و شاخص می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *