شماره تماس: ۸۸۸۳۴۰۸۰-۰۲۱

کاربرد پمپ های فشار قوی در صنایع نساجی

کاربرد پمپ های فشار قوی در صنعت تولید انواع نوشیدنی
آگوست 10, 2018
نازل ها
آگوست 12, 2018

FABRIC PRODUCTION & TEXTILE DYEING

شستشوی ماشین آلات نساجی

 

برای شستشوی خطوط ماشین آلات نساجی و مخازن رنگ، پارچه و غیره، نیز از پمپ های فشار قوی استفاده می شود، در این بخش توصیه شرکت اشپک SPECK  آلمان استفاده از پمپهای  P30, P41, P52 & NP25 می باشد، درصورت استفاده از مواد خاص برای پمپاژ بایستی از پمپهای استنلس استیل STAINLEES STEEL استفاده گردد که انواع آن  AISI 303, AISI 316 Ti, Nickel-Bronze, UNS S 318 03 می باشند البته کاربر بایستی از تولیدکننده ماشین آلات نیز مشورت فنی بگیرد تا پمپی انتخاب شود که از نظر فشار و آبدهی کاملاً متناسب با توان و مقاومت قطعات حساس خطوط تولید در صنعت نساجی باشد.

 

پمپ های فشار قوی در رنگرزی

پمپ های فشار قوی در ماشین آلات رنگرزی با مکانیزم سرعت ثابت تحت فشار با درایو نوار نقاله هوشمند کاربرد دارد. استفاده از این روش میزان حجم آب مصرفی نسبت به وزن کالا را در کمترین حالت خود قرار می دهد که هم سازگار با محیط زیست می باشد هم هزینه های تولید را کاهش می دهد.

همچنین از پمپ های فشار بالا در رنگرزی پارچه بدون نیاز به آب، استفاده می شود. در این روش CO2 بحرانی قابل دسترس و قابل کنترل (دمایC  °31 و فشار 73 بار) با اهمیت می باشد ، اساس کار این نوع رنگرزی، دمای فوق بحرانی CO2 است، در این فرایند رنگ در سیال فوق بحرانی حل شده و به مخزن حاوی پارچه تزریق می شود، در این شرایط رنگ به خوبی به سطح پارچه نشسته و در الیاف نفوذ می کند. از جمله ویژگی های این نوع رنگرزی عدم تغییر ابعاد پارچه و خشک شدن سریع پارچه می باشد به نحوی که پس از اتمام فرایند قابلیت عرضه را خواهد داشت.

برای فرایند برش در خط تولید کارخانه های نساجی از دستگاه های برش لیزری CO2 می توان استفاده کرد، که برای پر کردن سیلندر های گاز دستگاه از پمپ های تزریق CO2 استفاده می شود

کاربرد های دیگر پمپ CO2 نوآوری جدیدی درمورد مصرف گاز CO2 در واحدهای خشک شویی صنعتی البسه (DRY CLEANING )  پدید آمده است. فرایند این نوآوری تزریق CO2 به مخازن دستگاههای خشک شویی می باشد. مزایای این نوآوری، تمیزی بیشتر ، ضدعفونی کردن البسه، محافظت از الیاف پارچه که باعث دوام بیشتر و ثبات رنگ الیاف پارچه می‌باشد. عامل بسیار مهم زیست محیطی، که همان حذف مصرف آب است در این نوآوری بسیار برجسته و شاخص می‌باشد.

کاربرد پمپ های فشار قوی در صنایع نساجی
5 (100%) 1 vote